Listopad_miesiącem_Niepodległości_strona
pobrane.png

WIZYTY

unnamed (1).png
unnamed (1).jpg
unnamed (2).jpg
220px-Carborane_acid_model.png
2700_napisy_sale_historia.jpg
english-520x245.jpg
filing_images_55cf8ae9515b.jpg

Aktualności

UWAGA!!! KOMUNIKAT!!!

Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów szkoły podstawowej

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej uczniowie szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku 9 listopada i będą obowiązywały co najmniej do 29 listopada 2020 r. Przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

 

Uczniowie łączą się z nauczycielami przez platformę Microsoft Teams, zgodnie z planem lekcji.

 

Dostęp do Microsoft Teams przez stronę www.office.com, po zalogowaniu za pomocą swoich danych. Jeśli ktoś nie logował się jeszcze na Teams, dane do dostępu znajdzie w e-dzienniku po kliknięciu w przycisk „Uczeń Nowość”, następnie po lewej w menu należy wybrać „Dostęp Office365”. Jest tam hasło do pierwszego logowania oraz login, po loginie należy dodać: @zspww.onmicrosoft.com W razie problemów z logowaniem prosimy o kontakt z sekretariatem.

logo-mt-1559204053.png

Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może mieć różne formy. Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera. Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o wysyłaniu kartek świątecznych tradycyjną pocztą. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.

Prace należy dostarczyć wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu do 11 grudnia 2020 roku (piątek) do godz. 14.00.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

Kokarda na Święto Niepodległości to aktualne wyzwanie uczniów klasy VI. Zobaczcie jaką ładną galerię przygotowali uczniowie na technice.


 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

19 listopada 2020 r. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. Do akcji, zapoczątkowanej w Stanach Zjednoczonych w 1974 roku, dołączyły inne kraje, w roku 1991 także Polska. Jest to okazja do zastanowienia się, czy warto palić. Palić czy nie palić? – pedagog pani Ewa Matejska zaprasza do quizu 13 pytań uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły

https://quizizz.com/join/quiz/5ecce529f1dedc001baf3743/start?referrer=5eccd572d3c06e00206f5602

COVID-19 u nauczyciela.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielkiej Wsi informuje, iż ze względu na wykrycie COVID-19 u nauczyciela, decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie, uczniowie naszej szkoły zostali objęci nadzorem epidemiologicznym (nie jest to kwarantanna) do dnia 19 października 2020 r.

 

 

Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z decyzją podjętą w porozumieniu z Sanepidem, zajęcia odbywają się w niezmienionej formie (stacjonarnie). Kontakt nauczycieli i pracowników szkoły
z uczniami odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym: przy użyciu maseczki lub przyłbicy oraz
z zachowaniem odpowiednich odległości.

 

 

Bardzo prosimy rodziców o monitorowanie stanu zdrowia swoich dzieci. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek oraz nie przysyłanie do szkoły dzieci z objawami choroby.

Nie mieliśmy okazji do tej pory pochwalić się sukcesami naszych uczniów. Uczestnicy zajęć Małopolskie Talenty z kompetencji TIK (10 uczniów z klas 7 i 8) brali udział w konkursie na najlepszy projekt edukacyjny i zdobyli wyróżnienie. Każdy uczeń otrzymał wartościową nagrodę: tablet 10.1 cala ARCHOS 101 OXYGEN oraz pen drive Integral 64 GB USB 3.0. Gratulujemy!

 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

W naszej szkole jest już dostępna pierwsza wystawa prac przygotowanych na zajęciach technicznych przez uczniów klasy IV. Tematem wystawy są znaki bezpieczeństwa nakazu i zakazu.
 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

We czwartek 24 września uczniowie klasy VII wzięli udział w pieszym rajdzie po okolicy. Z Wielkiej Wsi rajd wyruszył niebieskim szlakiem na Panieńską Górę 331 m n.p.m. a następnie czarnym szlakiem na Wolnicę 405 m n.p.m. Po drodze mijał pomnik przyrody Dąb Horacy. Piesza wędrówka trwała blisko 6 godzin. Wyprawa odbyła się pod okiem wychowawczyni p. Gabrieli Ciasnochy, p. Dariusza Krzyżaka i przewodnika PTTK z Tarnowa p. Stanisława Kornasia. Zainteresowani uczniowie wyrobili sobie w oddziale PTTK w Tarnowie książeczki do zbierania punktów Górskiej Odznaki Turystycznej (GOT) i na rajdzie zebrali ich po 18.

 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link
 

W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy naszych uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Odbicie duszy, zwierciadło serca - baśniowy portret w ramie zamknięty" pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Burmistrza Ropczyc oraz TVP3 Rzeszów. W załączniku regulamin konkursu.

V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

„Sport, Piasek, Rekreacja = Zabawa”

Serdecznie zapraszamy na turnieje na piasku pt „Sport, Piasek, Rekreacja = Zabawa” które odbędą się w dniach od 11 września 2020r. do 20 września 2020r. w Grabnie.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy, Ilość drużyn jest ograniczona. Informacje pod numerem telefonu 500125537. Do rozdania mamy dla was puchary, medale, piłki, torby sportowe oraz przewidujemy również liczne niespodzianki …

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Daty turniejów:

Gry i zabawy w piłkę nożną – 11 września 2020 – Godz. 17.00
Wakacje z siatkówką plażową – 13 września 2020 – Godz.11.00
Turniej siatkarski na zakończenie wakacji – 19 września 2020 – Godz. 11.00
Beach Soccer – Lato 2020 – 20 września 2020 – Godz. 15.00

List Ministra Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

w załączeniu przesyłam list Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uprzejmie proszę o przekazanie listu nauczycielom, rodzicom i uczniom. 

Jednocześnie przesyłam również plakaty informacyjne skierowane do uczniów i rodziców, z prośbą o zawieszenie w widocznym miejscu w Państwa placówce. 

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego życzę udanego roku szkolnego 2020/2021, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.

 

 

Z wyrazami szacunku

Z poważaniem 

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN


Załączniki:

  1. List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w wersji pdf

  2. List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w wersji word

  3. Plakat – 10 zasad dla rodziców

  4. Plakat – 10 zasad dla uczniów

Aplikacja ProteGo Safe

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej. 

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

 

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej


Załączniki:

  1. 2020.08.21_Aplikacja ProteGo Safe - wspólny list MEN i GIS

  2. 2020.08.21_ProteGo Safe_list MEN i GIS

  3. 2020.08.18_ProteGo Safe_list MEN i GIS

1 / 15

Please reload

List do Ziemi naszej uczennicy Nadii Wątroby z klasy III dostał się do 2 etapu i można na niego oddawać głosy na stronie fundacji ARKA. Liczy się największa liczba lajków. Pomóżcie!

https://www.facebook.com/fundacjaarka/photos/pcb.4898345956857293/4898225250202697

Nawet podczas zdalnej nauki można prezentować piękne prace. Pan Stop to dzieło uczniów klasy IV, które przygotowywane było na technice.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

Swoją drugą wystawę prac jeszcze podczas zajęć stacjonarnych przygotowali uczniowie klasy VI, którzy zaprojektowali funkcjonalne pokoje nastolatka.
 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

Uczniowie klasy V przygotowali na technice kolorową wystawę jesiennych obrazów.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

Warsztaty w ramach „Nowoczesna szkoła – kluczem do sukcesu uczniów w Gminie Wojnicz”

Uczniowie klas IV i V na warsztatach prowadzonych przez pedagoga szkolnego p. Ewę Matejską szukali odpowiedzi na pytania: Czy konflikty są nieuniknione?, Czy i jak konflikty można rozwiązywać?,  Co to są negocjacje?, Czym mediacje różnią się od negocjacji?,  Co to są mediacje rówieśnicze?, Jakie są etapy rozwiązywania konfliktów?, Te warsztaty to, dla bardziej zainteresowanych uczniów, tylko wstęp do pogłębiania wiedzy i umiejętności w obszarze mediacji rówieśniczych.

Nagrody dla laureatów konkursu plastycznego „Bliżej siebie – dalej od nałogów”

Wyniki profilaktycznego konkursu plastycznego na plakat pod hasłem  „Bliżej siebie – dalej od nałogów” były już publikowane. Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac konkursowych oraz zdjęć z uroczystości wręczenia nagród laureatom.

Jeszcze raz gratulujemy!

Organizatorzy konkursu

Dzisiaj w naszej szkole odbywała się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową. Klasa V spisała się świetnie, gratulujemy!

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Powszechny Spis Rolny.

Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej spisrolny.gov.pl oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99

Kolejną wystawę prac przygotowali uczniowie klasy VI, którzy na zajęciach technicznych rysowali plan idealnego osiedla. Młodzi „projektanci” na swoich pracach uwzględnili szkoły i sklepy ale również baseny, kina oraz wiele innych punktów rozrywki.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

MAŁOPOLSKI KONKURS NA ANIMACJĘ Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO PN. "PATRZEĆ I BYĆ WIDOCZNYM"

Uczniowie klasy V włączyli się w akcję "Sprzątanie świata - Polska", która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii!!!

Narodowe Czytanie

W dniu 11 września 2020 uczniowie klasy VII: Weronika Jędrzejek, Julia Zięba i Maciej Sikoń wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Uroczystość z udziałem pana Burmistrza Tadeusza Bąka odbyła się w kinie Wawel.

 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

1 / 16

Please reload

VIDEO,      FOTO

Osiągnięcia,   dyplomy,   certyfikaty

1/2

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

Projekt-EDUKACJA.jpg

"Nowoczesna szkoła – kluczem do sukcesu uczniów w Gminie Wojnicz"

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now